fbpx

Tıbbi Sekreter Olarak Çalışmak için Ne Gerekli?

Tıbbi Sekreter Olarak Çalışmak için Ne Gerekli?
Günümüzde hızla yaygınlaşan meslek grupları mevcuttur. Bunlardan biri de hasta kabul eğitimi olarak adlandırılan meslektir. Açılan yeni hastanelerle beraber tıbbi sekreterlere olan ihtiyaç artmaktadır.

Gelişen sağlık hizmetlerini de göz önünde bulundurursak garantili bir meslektir. Tıbbi sekreterlik kursları günümüzde her şehirde yaygınlaşmaktadır. Bu şehirlerimizden biri de tıbbi sekreter kursu İzmir olduğunu görüyoruz. Kursa kayıt yaptıran katılımcılar, MEB onaylı sertifika almaktadırlar.

Tıbbi Sekreterlik Eğitim Programı

Tıbbi sekreterlik kursunda, teorik eğitim yanında uygulamalı eğitim de verilmektedir. Teorik eğitim olarak belli başlı kategoriler mevcuttur. Bunlar;

1- Bilgisayar Kullanımı
2- Doküman Evrak Hazırlayabilme
3- Çalışma Hayatında İletişim
4- Randevu Sistemini Kullanabilme
5- Sorunlarla Baş edebilme
6- Hasta İşlemleri
7- Arşiv Dokümantasyon Sistemi
olarak sıralanabilir.

Uygulama eğitiminde ise bilgisayarlar üzerinde bir çalışma yapılmaktadır.

Tıbbi Sekreterlerin Çalışma Alanları

Tıbbi sekreterlik sertifika programı, size iyi bir gelecek sunmaktadır. Sertifikanızı aldığınızda, özel ve devlet hastanelerin de çalışma imkanınız bulunur. Hastaneler hem çalışma ortamı hem de ücret olarak tercih edilir.

İzmir hasta kabul kursu ile birlikte Probel programını da öğrenirsiniz. Probel programı, sekreterlik için tek gerekli olan programdır. Probel ile randevu, hasta hizmetleri, tedavi hizmetleri gibi işlemler yapılır. Bu programı da kurs boyunca uygulamalı olarak öğrenirsiniz.

Tıbbi sekreter olabilmek için önceleri üniversite okuma zorunluluğu vardı. Tıbbi sekreterlik bölümü okunurdu. Şimdi ise artan tıbbi sekreterlik ihtiyacı için kurs programları yeterli olmaktadır. Hemen bir kursa kayıt olarak iyi bir gelecek elde edebilirsiniz.