fbpx

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir

Kurs Ön Kayıt Formu

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası

tibbisekreterlikkursu.com

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir Hastanelerde ön kabul ve sekretarya alanında çalışmak isteyen kişilerin almaları gereken bir sertifikadır.

Hastane ve Sağlık Hizmeti veren kurum veya kuruluşlarda Tıbbi sekreter olarak çalışmak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken bilgi ve beceriyi ölçen sertifika programıdır.

Hasta Kabul Sertifikası veya diğer adıyla Tıbbi Sekreterlik Sertifikası İçerik olarak Sekreterlik mesleğine çok yakındır ancak sekreterlik mesleğine ek olarak burada Tıbbi terimler işin içerisine girmektedir. Tıbbi terimleri öğrenmek ve hastane çalışma sistemi veya hastane otomasyonunu bilmek başvuru yapacak kişiler için önem arz etmektedir.

Biz Tıbbi Sekreterlik alanında eğitim ve sertifika eğitimlerimizin içeriğinde mutlaka bir otomasyon sistemi yer almaktadır.

Bu sistem şuanda en çok kullanılan Probel HBYS sistemidir, Probel programı hastanelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış bir otomasyondur.

İzmir başta olmak üzere Ege bölgesi ve Marmara bölgesinde neredeyse tüm hastanelerde olan probel programını öğrenerek rakiplerinizden hep önde olabileceğinizi unutmayın.

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir

İş arama ve bulma aşamasında özel sertifika isteyen meslekler mevcuttur. Bunlardan bazıları kısa sürede hakim olunabilen meslek gruplarıdır. Tıbbı sekreterlik de bu kategoridedir.

Alınan eğitimler ve sertifika sonunda tıbbı sekreter olarak ilgili hastane bölümlerine anında başvuruda bulunabilirsiniz.

Önemli Bir İş Kolu

Son zamanlarda gözde meslekler arasında geçen ve bazı tıbbı terim ve uygulamaların hakim olunması gerektiği bir meslek olan tıbbı sekreterlik, standart sekreterlikten biraz daha hassastır.

Hastane ortamında bulunmanız gerekir ve buna uygun şekilde çalışma ortamınız mevcuttur. Alacağınız tıbbi sekreterlik kursu ile bu gerekli becerilere sahip olabilirsiniz.

Tıbbi Sekreter Olmak İçin Ne Gerekli?

Tıbbi Sekreter olmanız için gerekenlerden bilgi ve evraklar öncelikle Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Bilgisayar kullanmayı bilmeniz veya en az ilkokul mezunu olmanız yeterli olacaktır sonuç olarak.

Sonrasında ise iyi bir eğitim ile çalışacağınız yerlerde disiplinli ve özverili çalışmanız gerekmektedir, Sizde tıbbi sekreter olmak ister misiniz?

Gözde Meslekler Arasında

Yeni mezun olan gençlerin tercihlerinde ilk sıralarda bulunan tıbbı sekreterlik kursu ile hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz. Alacağınız kursta verilecek teorik ve pratik bilgiler ile sizi mesleğe hazırlayacak ortam hazırlanacaktır.

Tıbbi Sekreterlik Kursu sonunda verilecek sertifika ile başvurularınızı yapabileceksiniz. Verilen sertifikanın geniş bir geçerlilik ağı bulunmaktadır. İş imkanları bol olan bu meslek içerisinde, alacağınız sertifika ile çokça şansınız olacaktır.

Kariyer hedefinizde bir adım öne geçebilmek için runwaykariyer.com hep yanınızda olacaktır. Sizde hızlıca Tıbbi Sekreter olabilirsiniz. Bize ulaşın Tıbbi Sekreterlik sertifikanızı hemen alın.

Sertifika Geçerliliği

İstanbul Gedik Üniversitesi Onaylı Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Alacağınız Belgeleriniz E-Devlet Üzerinde Sorgulayabileceksiniz. E-Devlet Link: https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-gedik-universitesi-sertifika-sorgulama

Başvuru Formu

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir
Tıbbi Sekreterlik kursu nedir

Kurs Ön Kayıt Formu

    Ön Kayıt